Ceza Avukatı

Toplumsal hayat içinde herkes her an bir suç mağduru olabilir ve bu nedenle ceza hukuku mevzuatı kapsamına giren davalarda yer bulabilir. Bu davalarda uzmanlaşan avukatlara ise ceza avukatı denmektedir. Ceza hukukuna ilişkin mağduriyetin ya da isnatların muhatabı olmanın ise diğer hukuk dallarına oranla etkisi çok daha ağır olabilmektedir. Ceza mahkemelerinin kararları, kişi hak ve özgürlüklerine en derin müdahalelerin olduğu kararlardır. Bu nedenlerle uzman ceza avukatı ihtiyacı büyük önem taşımaktadır.

Ceza hukuku, suç ve ceza kavramlarını inceleyen, kamu hukuku alanına giren hukuk dalıdır. Genel ve özel ceza hukuku olarak ikiye ayrılır. Genel ceza hukukunda suç kavramının maddi ve manevi unsurları, ceza kavramı, bu dalın genel ilkeleri, suçun ortadan kalkma nedenleri, cezayı ortadan kaldıran nedenler gibi ilkeler yer alır. Özel ceza hukuku ise ülke kanunlarına göre suç sayılan eylemlerin ne olduğunu ve cezalarını belirler.

Ceza avukatı olarak bilinen avukatlar ise ceza hukuku kapsamına giren konularda daha önce araştırma yapmış veya çalışmış, şüpheli ya da sanıkların haklarını çok iyi bilen hukukçulardır. Hukuk büromuz avukatları bu dal kapsamında dava vekilliği ve danışmanlık hizmetleri vermektedir. Bunlar:

Ceza Davası Avukatlık Hizmetleri

  • Sulh ceza davaları
  • Asliye ceza davaları
  • Ağır ceza davaları
  • Askeri ceza davaları
  • İcra Ceza Davaları
  • Soruşturma aşamasında hazır bulunma
  • Çek şikâyetinden dolayı işlemler ve alacaklılarla müzakere

Danışmanlık Hizmetleri

  • Acil hukuki yardım hal ve durumlarında temsil ve anında müdahale
  • Fiil ve hareketlerin cezai bakımdan incelenmesi ve çözümü
  • Tacirin cezai sorumluluk hallerinin denetlenmesi

Soruşturma ve dava süreçlerinde karşılaşılacak gözaltı, tutuklama, gözlem altına alınma, ifade alma, arama, el koyma durumlarında hukuki bilgi ve desteğin verilmesi hususlarında uzman ceza avukatı ekibimizle disiplinli bir şekilde çalışmaktayız. Dava dosyası hakkında net olarak bir yorumda bulunmak ve ihtimalleri sıralamak için dosyanın kesinlikle incelenmesi gerekmektedir. Avukatların tüm kovuşturma dosyalarını inceleme yetkisi bulunmaktadır.

Altıntaş & Kolçak Hukuk Bürosu uzman ceza avukatları olarak listelenen alanlarda ve diğer özel ceza kanunlarındaki suç tiplerine ilişkin alanlarda müvekkillerine etkin hukuki danışmanlık ve dava takibi hizmeti sunmaktayız.
Yukarıda kısaca belittiğimiz açıklamalardan sonra ceza avukatı arıyorum diyorsanız İstanbul genelinde hizmet veren avukatlarımıza 0212 234 03 04 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

admin

Yorumlar kapalı.